26 Ekim 2016 Çarşamba

Shah Rukh Khan Röportajı**Rekabetten asla çekinmedin. Sultan'la aynı gün vizyona girmesi beklenen Raees'in tarihini değiştirmeye nasıl karar verdiniz? 

 

YRF'nin başı Aditya Chopra, Salman, ben arkadaşız. Daha yeni YRF ile bir film bitirdik, gidip de bir sinemada başka filmim yayınlansın istemem. Bu bana çok utandırıcı geliyor.


 **Dilwale, Bajirao Mastani ile aynı gün vizyona girdiği için mi böyle oldu?

 

  O farklı bir durumdu, rakip firmaydı. Onlarla 10 kere konuştum tarihi değiştirmeleri için. Sanjay Leela Bhansali ile defalarca konuştum. Los Angeles'taki Eros ofisine gittim. Ama kararlıydılar. Rohit Shetty'e biz tarihi değiştirelim dedim o da istemedi değiştirmeyi. Biz bu konuda esnektik onlar ise duyuruyu biz önce yaptık dediler. Duyuru yapmak bir şey ifade etmez ki. Ben elimden geleni yaptım. Sonra ilginç bir şey duydum. Onlardan birisi bana "Pandit ji (astrolog) bizim için gün belirledi." dedi. Bir Pandit'i dövme noktasına geldim. Sonuç üzücü. Dilwale'yi kıl payı kurtardık, uluslararası izleyiciye teşekkürler.  

 

**Yaşadığın zamanda kendini nasıl görüyorsun?


 Oyuncu olduğun için kendini ayrı bir birey olarak göremiyorsun. Zaman sensin, zamanı sen yapıyorsun. "İzleyici kendini geliştirdi, her türlü iş yapabilirsin." diyen oyunculara hayret ediyorum. Ne yani izleyici önceden salak mıydı? İzleyici her zaman her şeyin farkındaydı. Onlar sadece düşündükleri için değil hissettikleri için de biliyor. Ve bence hissetmek düşünmekten milyon kez iyidir.
 


**Fakat yaşadığın süreçten korkmuyor musun?

 

Basın özgürlüğünde kısıtlamalar var. Bir yapımcı olarak sansürler senin filmlerini de etkiliyor. Neden protestoların dışında kalamıyorsun?  Bu konular üzerinde konuşmayı bıraktım. Ve katılıyorum, talihsiz bir durum.


 **Bunlar sansür kurulunun yaptığı şeyler.


 Ben bizim etrafımızda dönen olayları konuşmak istiyorum. Sansür kurulunun uzun süredir sorunları var. Yapımcı olarak ,aileye uygun olmayan nadir filmim olmasına rağmen, benim de filmlerim kurula takıldı. Hükümet ve sansür kurulu işleri. Bir şeyler yorumlanır bunu anlarım ama yanlış yorumlanırsa o zaman kurallar değiştirilmeli.


 **Son zamanlarda kızının sahilde bikinili fotoğrafı ile gündeme geldin. Onun kaldırılmasını istedin 

 

 Evet. Bikiniliydi, sahildeydi, küçük kardeşi ile oynuyordu. Siz ne yaptınız? "SRK'nin kızı vücudunu sergiliyor". Bu biraz ucuz değil mi? Ben de kızımın bikinili fotoğrafını yayınlayamazsınız, bunu kaldırır mısınız diye sordum. Benim kızım henüz 16 yaşında, sizin attığını başlıklar. Wow.

.
 **Sen bu tür senaryolarda basının sükuneti koruması gerektiğini mi düşünüyorsun?


 Kızımın fotoğraflarını görünce ben olayın içine girdim, onu medyadan korumuyordun. Ben yıldız olduğum için kızımın fotoğrafları çekiliyor. Orada herhangi çıplak bir insan olsaydı medya ilgi göstermeyecekti.


 
**2010'da yaptığın bir röportajda "Kendimi yalnız hissettiğim zamanlar oluyor. Bu benim. Korktuğum için ilişkilerin içine giremedim. Kalkanım var. Ailemi kaybettim, ilişkilerimi kaybetmek istemiyorum. Kabul etmek zorundayım ki 44 yaşında sosyal ve duygusal yönden yalnızım" dedin. AbRam'ın bu duygularına bir etkisi oldu mu?


 Çocuklar 7 yaşına gelene kadar hayatınızda köklü bir değişim oluyor. Daha sonra büyüyorlar, seni terk ediyorlar, kendi hayatlarına bakıyorlar. Benim yalnızlığıma çözüm olmasına rağmen her 7 yılda bir çocuk sahibi olamam (gülüyor). Ne yaparsa yapsınlar çocukları seviyorum. Onlar için sadece sevgi besliyorsunuz. Çocuklarıma çok zaman ayırıyorum. AbRam ve 3 arkadaşıyla, Aryan ve Suhana'nın arkadaşlarıyla zaman geçiriyorum.


 
**Günümüzde bir star ulaşılabilir olmalı. Twitter, Facebook, Instagram, Snapchat. Sosyal mesyada kendini zirvede görüyor musun? 

 


 Değilim. Hala birçok şeyi bilmiyorum. Insanlara övgü mesajları yazmayı beceremiyorum. Konuşma becerisi olan birisi olmama rağmen sosyal medyada beceremiyorum. Bazen benden bir şeylerin beklenmediği yerlerde olmak istiyorum. AbRam o yalnızlık duygumu çok iyi doldurdu.


 **Beklentilerini yaşamaktan korkuyor musun ya da arkanda sevdiğin insanlarla yaşamak istediğin şeyleri bırakmak istemiyor musun?


 İlişkiler aşkı öldürür. İlişkilerin kuralları vardır. Ve kurallar yanlış yorumlanır. İlişkinin sınırları ve durumları ve elbette beklentileri var. Diğerlerinin beklentilerine göre yaşayamazsın. Onlar yapabildiği ve zamanları olduğu için senden daha fazla şey yapabilirler. Ama en iyi ilişki şartları olmayan ilişkilerdir. "Haftada bir görüşmeliyiz" diyen biriyle olmaz. Hayır adamım, yapmak zorunda değiliz. Aşkın şartları olmamalı varsa da o aşk değil. En yakın arkadaşlarımdan birisi Los Angeles'ta yaşıyor ve bazen onunla yıllardır görüşmediğimiz oluyor. Doğumgünü ya da yıldönümü kutlamayı unutuyorum ama biraraya geldiğimizde kaldığımız yerden devam ediyoruz. Zor zamanlarda yanımda olmasa da hala arkadaşım. "Zor zamanlarımda nerelerdeydin?" diyorlar. "Ben de kendi dertlerimle uğraşıyordum." diyorum. "Senin sorunun iş, benim sorunum duygusaldı." "F.ck you.
 
**Dünyadaki film endüstrilerinde kalp kırıklıkları, biten ilişkiler var. Senin evliliğin nasıl ayakta kalabildi?


Size bir şey söyleyeyim mi? Bir film yıldızının eşi olmak çok zor. Hayatımız eşlerimize bağlı değil. Toplum kurallarına göre yaşıyoruz, bize anlatıldığı gibi özel hayatlarımız yok. Uzun yıllar bir ilişkiyi sürdürmek gerçekten çok zor. Ve Gauri kendine çok güzel bir alan yaptı, Shahrukh Khan'ın eşi olarak anılmıyor. Hiçbir şüpheye yer bırakmadan kendi kimliğini oluşturdu. Gauri ile ilişkim çocuklarımız büyüdükten sonra daha da güçlendi. 18 yaşında sert çocuğumuz, 16 yaşında narin bir kızımız ve 3 yaşında bir gangsterimiz var.


**Suhana'nın oyuncu olmak istediği ile ilgili haberler çıkıyor. Zamanı gelince oyuncu olursa tanıtımını yapacak mısın ?


Ben bencil bir oyuncuyum. Sadece kendi tanıtımımı yaparım (gülüyor). Çocuklarım kendilerini eğittikleri sürece ne istiyorsalar olabilirler. Eğitimin önemine inanırım, ben şu an ne isem %80'i eğitime bağlıdır. Benim çocuklarım çok iyi yetiştirildi. Suhana oyuncu olmak istiyor ve bunu benden öğrenmek istemiyor. Bu inanılmaz bir şey. Benimle aynı şeyi yapmak istiyor fakat kendi bağımsız olarak yapmak istiyor. **Suhana ile ilişkin nasıl? Onun için bir kitap yazdım. Bu ona ulaşabileceğim tek yol. Ailem bile olsa bu konularda beceriksizim. Bir kızın kendi özel alanı olduğu için asla ona bulaşamam. Kitabımı okudu ve daha fazla yazmamı istedi. Şimdi onun üzerinde çalışıyorum.


**Hiç onun oyunculuğunu izledin mi?


Evet. Evet birçok tiyatro oyununu izledim ve gerçekten iyi bir oyuncu. Annen baban oyuncu olduğu için değil gerçekten başka bir şey yapmak istemediğin oyuncu olmalısın.

 

**Dünyanın en iyi aktörlerinden birisi olarak anılıyorsun. Birçok insanın hayalini bile kuramadığın bir hayatın var. Bu bazen depresyona sokmuyor mu seni çünkü almak, yapmak isteyebileceğin bir şey yok.

 

Farkında olduğum şey şu ki insanların kalbinde yer almaya çalışıyorum ve onların bana verdiği sevgiyi hak etmeye çalışıyorum. Kariyerimin ilk beş yılında her şeyden bihaberdim. Son beş yıldır ise sevdiğim şeyleri yapmak ve bana dediğiniz şeyleri hak ettiğimi bilmek istiyorum. Beni destekleyenlere oturup onlara benim için özel olduklarını hissettirmek istiyorum. Beni hayatta tutan bu, uyuyup uyanıp sete götüren bu. 

Nil'a0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © B.Ç.A Gündem | Bollywood'un Türkiye Adresi | Designed With By Blogger Templates
Scroll To Top